Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Styczeń 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tygodnik "Podlasianin" przestał być drukowany, ale przetrwa dzięki konkurencji

"Wspólnota Bialska" ukazuje się teraz także z winietą "Podlasianina" (fot. Wspólnota Bialska)

Tygodnik lokalny "Podlasianin" (Grupa Medialna Podlasie), który z początkiem roku zawiesił wydania papierowe, nie zniknie z rynku prasy drukowanej. Dzięki inicjatywie Grupy Wydawniczej Wspólnota jego logo i informacje nadal będą się ukazywały – lecz w tygodniku "Wspólnota Bialska".

"Podlasianin" zniknął z kiosków 1 stycznia br. Jak mówi "Presserwisowi" Jacek Korwin, jego redaktor naczelny, redakcja miała skupić się na portalu, jaki prowadziła równolegle z gazetą.

Czytaj też: Jest apelacja w procesie o porwanie i zabójstwo Jarosława Ziętary

– Ale Mateusz Orzechowski, wydawca "Wspólnoty", zaproponował, żeby przygotować wspólne wydania – mówi Korwin. – Skoro więc pojawiła się taka możliwość, chętnie zatrzymamy nasz tytuł w świadomości czytelników papierowej prasy.

– Zaproponowałem, żeby na jedynce umieścić winietę "Podlasianina" obok naszej. Będziemy też drukować przygotowane przez "Podlasianina" treści – mówi Mateusz Orzechowski.

Jak podkreślają Orzechowski i Korwin, takie przedsięwzięcie przyniesie obopólną korzyść. Może urosnąć baza reklamodawców, "Wspólnocie" wzrośnie też liczba czytelników. Korwin dodaje, że łączenia gazet na lokalnym rynku już się zdarzały, lecz chodziło raczej o wchłanianie tytułów. Gazeta z podwójną winietą – konkurencji – pojawi się pierwszy raz.

Czytaj też: Jacek Karnowski z "Sieci" nie przeprosił dziennikarzy TVN. "Poczekamy i na apelację, i na przeprosiny"

Na razie porozumienie zawarto na rok. – I zobaczymy, jak się nam współpraca rozwinie – mówi Jacek Korwin.

(PAR, 27.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.