Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC z pełnymi prawami do igrzysk olimpijskich do 2032 roku

BBC miało problem z igrzyskami, ale wszystko wróciło na swoje miejsce (fot. Pixabay.com)

Igrzyska olimpijskie pozostaną na antenach BBC do 2032 roku po zawarciu nowej umowy gwarantującej bezpłatne, niekodowane transmisje w całej Europie.

Brytyjski nadawca publiczny zapewnił sobie 500 godzin transmisji telewizyjnych po tym, jak globalnie zostało ogłoszone, że prawa przejmują amerykańska firma Warner Bros. i Europejska Unia Nadawców (EBU). Ważne dla BBC było to, że prawami dysponuje drugi z podmiotów, którego członkami są państwowi, europejscy nadawcy.

Czytaj też: Warner Bros. Discovery i TVP będą pokazywać igrzyska olimpijskie do 2032 roku

"To partnerstwo gwarantuje, że widzowie w Wielkiej Brytanii będą mieli bezpłatny dostęp do igrzysk olimpijskich przez następną dekadę" – powiedziała Barbara Slater, dyrektorka sportowy BBC. 

Na niektórych rynkach, takich jak Norwegia i Szwecja, Warner Bros. Discovery przeniósł wszystkie relacje olimpijskie do własnych bezpłatnych usług, a w Wielkiej Brytanii mógł również rozważyć umowę z ITV, Channel 4 lub Channel 5, zamiast z BBC.

BBC poinformowało, że nowa umowa, która obowiązuje od 2026 roku, zachowuje te same prawa do transmisji i treści cyfrowych, co jej obecna umowa.

Czytaj też: Mundial hitem w TV w 2022 roku. "Rolnik szuka żony" na czele programów rozrywkowych

(MAC, 17.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.