Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Warner Bros. Discovery i TVP będą pokazywać igrzyska olimpijskie do 2032 roku

Warner Bros. Discovery i TVP mają też prawa do Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w Paryżu w roku 2024 (fot. Pixabay.com)

Kanały Warner Bros. Discovery, w tym Eurosport, a także Telewizja Polska zapewniły sobie prawa do transmisji zarówno letnich, jak i zimowych igrzysk olimpijskich do 2032 roku. Prawa otrzymało także Polskie Radio.

To efekt przyznania przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski wyłącznych praw do transmisji igrzysk olimpijskich w latach 2026-2032 grupie Warner Bros. Discovery oraz EBU – Europejskiej Unii Nadawców (jej członkiem jest TVP). EBU i Warner Bros. Discovery startowały w przetargu wspólnie na 49 rynkach w Europie. Przetarg dotyczył Letnich Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles (2028) i Brisbane (2032) oraz zimowych w 2026 w Mediolanie i 2030 roku (nie wybrano jeszcze gospodarza).

Czytaj też: BBC z pełnymi prawami do igrzysk olimpijskich do 2032 roku

Warner Bros. Discovery ma pełne prawa do igrzysk w streamingu i na kanałach płatnych, w tym w Eurosporcie. Z kolei TVP będzie dysponowała pakietem dla stacji otwartych i licencją do relacji w internecie (do trzech kanałów tradycyjnych plus specjalny kanał internetowy).

Warner Bros. Discovery, TVP i Polskie Radio już wcześniej zapewniły sobie prawa do Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Czytaj też: TVP Info emituje spot ze zmanipulowaną wypowiedzią Donalda Tuska. Będzie skarga do KRRiT

(MNIE, 17.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.