Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Senat przegłosował wykreślenie 2,7 mld dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Ale dotacja wróci

- TVP kryzys nie dotyczy - komentuje Juliusz Braun (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

W trakcie czwartkowego głosowania Senat zgłosił poprawki do ustawy budżetowej na 2023 rok i przegłosował m.in. wykreślenie 2,7 mld zł dotacji, jakie miały otrzymać Telewizja Polska i Polskie Radio.

W grudniu za przyjęciem ustawy budżetowej głosowało 232 posłów, przeciw było 219. Podjęto wtedy decyzję o zwiększeniu rekompensaty abonamentowej o 700 mln zł, do 2,7 mld zł. Poprawkę tę zgłosił poseł PiS Andrzej Kosztowniak. Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, twierdził, że zwiększenie dotacji to odpowiedź na "putinflację". Juliusz Braun, były prezes TVP, gorzko zwracał wtedy uwagę w rozmowie z "Presserwisem", że "TVP kryzys nie dotyczy".

Czytaj też: Sejm ma dziś głosować ws. ustawy pilotowej. Wątpliwości co do jej zgodności z Konstytucją

Senat wykreślił te pieniądze, ale w toku prac nad ustawą one na pewno do budżetu wrócą – zgodnie z wolą większości w Sejmie. 19 stycznia poprawki Senatu będą rozpatrywanie na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych. 25-26 zajmie się nimi ponownie Sejm. Prezydent Andrzej Duda ma podpisać ustawę do 30 stycznia.

(KAP, 13.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.