Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 31, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Terlikowski stracił program w Telewizji Republika i portalu Niezalezna.pl

Tomasz Terlikowski już nie pojawi się w Telewizji Republika (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Po tym, gdy Tomasz Terlikowski skrytykował wypowiedzi ministra edukacji Przemysława Czarnka w sprawie mężczyzny skazanego za pedofilię, stracił zajęcie w Telewizji Republika i powiązanym z nią portalu Niezalezna.pl.

"Coś się kończy, coś się zaczyna. Wszystko wskazuje na to, że właśnie doszło do rozstania z mediami, z którymi współpracowałem od lat. Telewizja Republika zawiesiła mój program. I nie ona jedna przerwała współpracę. Dziękuję widzom i czytelnikom. I do usłyszenia, do przeczytania!" — napisał Tomasz Terlikowski na Twitterze.

Serwis Niezalezna.pl przedstawił swoje stanowisko: "Publicysta Tomasz Terlikowski publicznie oskarżył Radio Szczecin oraz ministra edukacji Przemysława Czarnka o ujawnienie danych ofiar pedofilii. W związku z tym, iż radykalnie różnimy się w podejściu do tej konkretnej sprawy, do odrażającego zjawiska pedofilii oraz uważamy zarzuty redaktora za manipulatorskie, postanowiliśmy zakończyć z Tomaszem Terlikowskim współpracę".

Czytaj też: Tomasz Terlikowski nie jest zapraszany do TVP Info. "Mam tam bana"

Terlikowski skrytykował na Twitterze Przemysława Czarnka, który zabrał głos w sprawie skazanego za pedofilię Krzysztofa F., byłego pełnomocnika marszałka woj. zachodniopomorskiego z Platformy Obywatelskiej.

"Minister Edukacji Narodowej, który uczestniczy w nagonce na rodziców dziecka, które zostało wykorzystane seksualne, nie powinien być ministrem ani dzień dłużej. On uczestniczy w ponownym gwałcie na tym dziecku. On pokazuje, że nie ma pojęcia, czym jest zbrodnia pedofilii" — napisał Terlikowski.

Po tym wpisie Czarnek poinformował Terlikowskiego że złoży przeciwko niemu pozew do sądu. „Niech Pan posłucha uważnie: jeżeli Pan nie przeprosi jeszcze dziś, w przyszłym tygodniu pozywam Pana do Sądu" — napisał Czarnek.

Terlikowski podsumował zamieszanie:

A także:

(MAT, 31.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.