Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 28, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Terlikowski nie jest zapraszany do TVP Info. "Mam tam bana"

Tomasz Terlikowski występuje m.in. w Telewizji Republika (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Publicysta Tomasz Terlikowski przestał pojawiać się w TVP Info. Jak tłumaczy, nie jest tam już zapraszany, bo krytycznie ocenił Prawo i Sprawiedliwość.

Terlikowski o nałożonym na niego zakazie obecności w kanale informacyjnym Telewizji Polskiej poinformował w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. Najpierw odniósł się do zarzutów internautów dotyczących jego występów w TVN 24. Fani publicysty krytykowali go za to, że pojawia się w stacji "nieprzychylnej PiS i Kościołowi".

"Tym, którzy zarzucają mi, że mówiłem o problemach z tuszowaniem przestępstw seksualnych w Kościele (i będę mówił nadal) w TVN chciałem tylko powiedzieć, że o tych tematach mówię i piszę od lat, także w mediach prawicowych. W »Starciu cywilizacji« TV Republika rozmawiamy o tym regularnie, regularnie piszę o tym do »Gazety Polskiej”, »Tygodnika Solidarność«, ale także do »Rzeczpospolitej« czy »Wprost«" - poinformował na Facebooku.

Następnie wyjaśnił, dlaczego nie pojawia się już w kanale informacyjnym Telewizji Polskiej. "Żeby nie było wątpliwości, rozmawiałbym o tym i mówił także w TVP Info, ale od czasu, kiedy skrytykowałem PiS za uwalenie ustawy chroniącej życie, mam tam bana…" - dodał.

Chodzi o obywatelski projekt ustawy komitetu "Stop Aborcji", zakładający całkowity zakaz przerywania ciąży.

Tomasz Terlikowski jest publicystą katolickim. Ma programy w Telewizji Republika i Radiu Profeto.

(MNIE, 28.10.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.