Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP dostała trzy oferty na dostawę energii. Wszystkie na kwotę wyższą niż planowała wydać

W poprzednim przetargu TVP nie dostała żadnej oferty (fot. Mateusz Grochocki/East News)

Wszystkie oferty na dostawę energii elektrycznej dla Telewizji Polskiej przewyższają kwotę, jaką zamierzała przeznaczyć na ten cel spółka.

TVP najpierw w połowie września ogłosiła przetarg na dostawę energii od kwietnia 2023 roku do marca 2025, ale unieważniła postępowanie, bo nie otrzymała żadnej oferty (zamierzała przeznaczyć 58,5 mln zł). Pod koniec listopada ruszył kolejny przetarg – tym razem na rok od kwietnia 2023 roku do marca 2024. Wystartowały w nim trzy firmy energetyczne: PGE Obrót SA (zażądała 54,4 mln zł), Tauron Sprzedaż (54,7 mln zł) i Enea SA (48,8 mln zł). Jednak wszystkie oferty przewyższyły kwotę, jaką chciała wydać telewizja, tj. 29,3 mln zł.

Czytaj też: Jarosław J. skazany za pomówienie KOD o płacenie uczestnikom demonstracji

"Spółka o rozstrzygnięciu przetargu na dostawę energii poinformuje w odpowiednim czasie" – przekazało "Presserwisowi" biuro prasowe TVP. – "Ciągłość obowiązujących umów na dostawy energii nie jest zagrożona" – dodała spółka.

(KOZ, 23.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.