Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Medonet ma aplikację do diagnozowania chorób z obrazu twarzy

Aplikację Shen.AI stworzyła dla Medonetu firma MX Lab (screen: Medonet)

Serwis Medonet (Ringier Axel Springer Polska) przygotował aplikację do stawiania wstępnej diagnozy dotyczącej zdrowia na podstawie skanu twarzy użytkownika.

Narzędzie Shen.AI wykorzystuje kamerę w komputerze lub smartfonie i skanuje twarz użytkownika. Następnie badając w czasie rzeczywistym parametry życiowe – puls, zmienność tętna i częstość oddechów, określa ryzyko zdrowotne badanego.

Czytaj też: Koniec "Auto Świata". Wczoraj wyszedł ostatni numer popularnego tygodnika motoryzacyjnego

– 80 procent naszych użytkowników poszukuje informacji zdrowotnych na urządzeniach mobilnych. Większość z nich posiada urządzenie wyposażone w aparat. Łączymy zatem urządzenia, z których korzystają nasi odbiorcy, z najbardziej innowacyjnymi technologiami, które pozwalają w prosty sposób dostarczyć wiarygodne informacje zdrowotne – wyjaśnia Diana Żochowska, Head of Medonet.

Aplikację Shen.AI stworzyła firma MX Lab, która współpracuje z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, University of Tartu, University of California, Berkeley oraz Uniwersytetem SWPS. Shen.AI dokonuje optycznego pomiaru przepływu krwi pod skórą twarzy w oparciu o zjawisko rPPG, które można przyrównać do zdalnego pulsoksymetru.

Czytaj też: Jeremy Clarskon przeprasza za artykuł w "The Sun" o Meghan Markle. Ponad 6 tys. skarg

(PAR, 20.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.