Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 20, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Musk musi odejść. Tak zdecydowali internauci

Elon Musk ma nad czym się zastanawiać (fot. Wikimedia Commons/Norad and Unsorthcom Public Affairs)

Użytkownicy Twittera w liczbie ponad 17,5 mln zagłosowali w ankiecie rozpisanej przez Elona Muska na temat tego, czy ma pozostać czy nie na stanowisku CEO serwisu. W zakończonym już głosowaniu 57,5 proc. opowiedziało się za tym, że musi odejść. 42,5 proc. zagłosowało, że powinien zostać.

Musk ogłaszając ankietę zapowiedział, że podporządkuje się wynikom sondażu, ale nie podał szczegółów, kiedy ustąpi.

Czytaj też: Twitter zawiesił konta znanych dziennikarzy CNN, "NYT" i "The Washington Post". Musk je przywróci

Miliarder powiedział, że nie ma jeszcze następcy. Jeżeli nawet jednak przestanie być dyrektorem generalnym nie oznacza to wcale, że przestałby być właścicielem Twittera.

"Zgodnie z twierdzeniami Muska – i niektórych analityków – potrzebne są drastyczne środki, jeśli model biznesowy Twittera ma pozostać opłacalny. Istnieje argument, że bez Muska u steru trudno będzie znaleźć kogoś, kto ma dość zapału, by zmienić kurs tego statku" – stwierdziła Sophie Lund-Yates, analityczka w Hargreaves Lansdown.

Czytaj też: Elon Musk już nie jest najbogatszy na świecie. Wyprzedził go Bernard Arnault

Elon Musk zapowiedział, że od tej pory wszystkie znaczące zmiany zasad panujących na Twitterze będzie poddawał pod głosowanie w publicznych ankietach, prowokując dalsze pytania dotyczące jego stylu zarządzania.

Miliarder, którego widziano w niedzielę na meczu finałowym piłkarskich mistrzostw świata, nie odpowiedział jeszcze na wyniki ankiety. Twitter przeprowadza teraz ankietę na temat tego, czy powinien wprowadzić zasadę blokującą konta reklamujące inne platformy mediów społecznościowych.

Czytaj też: Profile mediów najbardziej angażujące użytkowników Facebooka w 2022 roku

(MAC, 20.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.