Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk już nie jest najbogatszy na świecie. Wyprzedził go Bernard Arnault

Elon Musk stracił pewną pierwszą lokatę (fot. Wikimedia Commons/Ministerio das Comunicacoes, Wikimedia Commons/Jeremy Barande)

Elon Musk na skutek kłopotów z przejęciem Twittera i przeceny akcji Tesli stracił tytuł najbogatszego człowieka na świecie. Wyprzedził go Francuz Bernard Arnault, reprezentujący branżę modową.

W rankingu Bloomberga wartość majątku Muska jest obecnie wyceniana na 164 mld dol., a to oznacza, że spadła o połowę. Bernarda Arnault ocenia się na 171 mld dol. Na jego majątek składa się przede wszystkim 48-procentowy pakiet udziałów w firmie modowej LVMH (właściciela takich marek jak Christian Dior, Bulgari czy Tiffany & Co). 

Czytaj też: Twitter przez dwa lata straci ponad 32 mln użytkowników

Elon Musk stracił nie tylko na Twitterze, ale też na akcjach Tesli, których wartość spadła od początku roku o 55 proc. W kwietniu i sierpniu miliarder sprzedał akcje koncernu samochodowego na łączną kwotę 15 mld dol. Teraz planuje wziąć zabezpieczoną na nich pożyczkę, aby spłacić wysoko oprocentowane zadłużenie, związane z wykupem Twittera.

(MAC, 15.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.