Temat: pożegnanie

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Zieliński nie żyje. Wieloletni bydgoski dziennikarz i rzecznik UKW

Tomasz Zieliński, bydgoski dziennikarz i rzecznik Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego zmarł w wieku 53 lat (fot. UKW)

Tomasz Zieliński nie żyje. Był rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i wieloletnim bydgoskim dziennikarzem. Miał 53 lata. 

– Z niewypowiedzianym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego Kolegi, Tomasza Zielińskiego – Rzecznika Prasowego i Kierownika Działu Promocji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - przekazał uniwersytet.

Tomasz Zieliński był związany z UKW przez znaczną część swojej kariery zawodowej. Uczelnia przypomina, że był również cenionym dziennikarzem współpracującym z lokalnymi mediami, wieloletnim autorem w „Expressie Bydgoskim”. Pracował też w bydgoskiej redakcji "Gazety Wyborczej".

„Proszę wybaczyć bardzo osobisty ton wspomnień. To dla mnie nie tylko kolega z pracy. To bliski człowiek, o którym nie umiem pisać z dystansem” - napisała o zmarłym Ewa Czarnowska-Woźniak na stronie „Expressu Bydgoskiego”. - „Poznaliśmy się w „Expressie” w ubiegłym wieku. Polubiliśmy się – i w pracy, i prywatnie. Byłam dumna, gdy w 1996 roku przyjął moją propozycję współpracy w kolejnym miejscu. Inteligencję, bezkompromisowość, obłędne poczucie humoru i znajomość miasta wniósł do „Dziennika Wieczornego" i trwał w nim tak długo, jak było można”.

Dziennikarka dodała: "Był muzykiem. Miał kiedyś długie włosy. Kochał działkę w Borach Tucholskich. Był wielbicielem zespołu Tool. Fanem Realu Madryt. Tatą Janka i mężem „Rudej”".

(MAT, 17.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.