Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cerekwicka, Pectus i Ziółko będą kolędowali w Wigilię w TVP 1. Discopolowców brak

W Wigilię w TVP 1 będzie można usłyszeć m.in. Katarzynę Cerekwicką i zespół Pectus (screen: TVP.pl)

W premierowych wigilijnych koncertach kolęd w TVP 1 wezmą udział m.in. Katarzyna Cerekwicka, Pectus i Mateusz Ziółko. W składzie wykonawców tym razem nie ma artystów disco polo.

24 grudnia o 17.35 TVP 1 pokaże retransmisję koncertu kolęd z Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i jego żony Agaty Dudy. Wydarzenie zatytułowano "Chwała na wysokości, a pokój na ziemi". Wystąpią m.in. Marek Piekarczyk, Katarzyna Cerekwicka, Pectus, Mateusz Ziółko, Katarzyna Moś, Olga Szomańska, Stanisław Karpiel-Bułecka i Andrzej Lampert. Reżyserem jest Grzegorz Sadurski.

Czytaj też: TVP ma jednak zakontraktowaną międzynarodową gwiazdę na sylwestra w Zakopanem

Z kolei w Wigilię o 21.15 TVP 1 wyemituje retransmisję koncertu kolęd "Gdy śliczna panna syna kołysała..." z bazyliki archikatedralnej we Fromborku. W jego trakcie zaprezentują się m.in. Kuba Badach, Włodzimierz Korcz i Alicja Majewska, Sławomir Uniatowski, Łukasz Zagrobelny, Krystian Ochman, Piotr Cugowski i Olga Szomańska. Reżyserką jest Beata Szymańska-Masny.

W udostępnionych składach wykonawców nie ma artystów disco polo, którzy pojawili się w TVP 1 rok wcześniej (m.in. Zenon Martyniuk i Marcin Miller z Boys).

Jeden zespół disco polo - Classic - znalazł się w koncercie kolęd z Chicago, który dołączono do ramówki w tym tygodniu. Wydarzenie zostanie pokazane w Wigilię o 14.50 w TVP 1. Wystąpią też m.in. Kamil Bednarek, Grzegorz Hyży, Viki Gabor i Rafał Brzozowski.

Wigilijny koncert kolęd, z udziałem m.in. Cleo i Roxie Węgiel, pokaże z kolei Polsat.

Czytaj też: Sześciu prowadzących "Sylwestra marzeń z Dwójką". Na scenie Górniak i Martyniuk

(MNIE, 16.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.