Temat: public relations

Dział: PUBLIC RELATIONS

Dodano: Grudzień 13, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Michniewicz blokuje dziennikarzy na Twitterze. "Nie wytrzymuje ciśnienia, wie, że to jego koniec"

"Trener Czesław Michniewicz chce być jak brat łata i tak się zachowuje wobec dziennikarzy" – zauważa ekspert z agencji FCB Bridge2Fun. Jednak nie zawsze przynosi to dobre efekty (screen: YouTube/ŁączynasPiłka)

Po tym jak Czesław Michniewicz zablokował na swoim Twitterze kilkunastu dziennikarzy, wszyscy są zgodni, że trener nie radzi sobie z komunikacją. – Nie wytrzymuje ciśnienia – stwierdzają pytani przez nas ludzie mediów.

Samuel Szczygielski z Meczyki.pl, Paweł Paczul z Weszło.com, Marek Wawrzynowski z "Przeglądu Sportowego", Marcin Borzęcki z Viaplay, Tomasz Ćwiąkała z Canal+ – to tylko niektórzy dziennikarze, jacy zostali zablokowani na Twitterze przez Czesława Michniewicza, trenera piłkarskiej reprezentacji Polski. Powodem są negatywne opinie tych osób na temat pracy Michniewicza z kadrą.

Dziwne zachowanie Michniewicza

Marek Wawrzynowski przyznaje, że nie rozumie decyzji selekcjonera. "Myślałem, że dopóki nie obrażamy, mamy prawo do własnych opinii" – skomentował na swoim profilu twitterowym. Samuel Szczygielski natomiast stwierdził, że zachowanie trenera to "dziwna sprawa". "Uważam i często powtarzam, że to najlepszy możliwy selekcjoner reprezentacji na ten czas. Ale też zbyt impulsywny" – skomentował.

Czytaj też: Fatalny PR Czesława Michniewicza. Konflikt z dziennikarzami, afery i napięcia w PZPN

Nominowany do nagrody Bohdana Tomaszewskiego Tomasz Ćwiąkała w rozmowie z "Presserwisem" nie chciał komentować zachowania Michniewicza. Jednak przyznał, że nie będzie uciekał od tematu na swoim kanale youtube'owym.

Natomiast Piotr Żelazny, wydawca magazynu "Kopalnia", zauważa, że trudno w ogóle cokolwiek skomentować. – Wydaje mi się, że to komentuje się samo – mówi. – Michniewicz nie trzyma ciśnienia i się obraża. To chyba też pokazuje, że jest pogodzony z losem. Gdyby miał kontynuować pracę z kadrą, to pewnie by tego nie zrobił.

Blokowanie przez Michniewicza to nic nowego

To, że Michniewicz nie radzi sobie w kontaktach z dziennikarzami, podnoszono już wielokrotnie. Marek Wawrzynowski w rozmowie z "Presserwisem" po pierwszej konferencji prasowej Michniewicza w roli selekcjonera stwierdził, że zarówno trener, jak i PZPN zasługują na "mocną żółtą kartkę z zarządzania kryzysowego".

Czytaj też: Piłkarska kadra po mundialu zawodzi marketingowo i wizerunkowo. Ale piłka jest w grze

Po złym początku było tylko gorzej. Michniewicz wytoczył wojnę dziennikarzom, zadzwonił do Krzysztofa Stanowskiego i zaczął obrażać na Kanale Sportowym grupę "zgredów". "Tuzimek i ta ekipa, Kołodziejczyk, czy ten cały Kurowski, Stefan Szczepłek" – wyliczał swoich przeciwników.

Ostatnim aktem tragikomedii było zachowanie selekcjonera w trakcie Mistrzostw Świata w Katarze. Michał Kosmaczewski, senior account executive agencji Monday, określał zachowanie trenera mianem "oblężonej twierdzy".

Czytaj też: Dariusz Szpakowski skomentuje finał MŚ w Katarze. TVP potwierdza

Warto jednak przypomnieć, że blokowanie na Twitterze zarówno dziennikarzy, jak i anonimowych użytkowników to nic nowego w karierze Michniewicza. Przez jakiś czas głośno było o tym, że Michniewicz blokował każdego, kto w jednym tweecie podawał nazwisko trenera i liczbę 711 (tyle Michniewicz wykonał telefonów do szefa piłkarskiej mafii "Fryzjera").

Na pewno zablokowani przez Michniewicza nie zostaną natomiast jego ulubieni dziennikarze. Na stronie Michniewicz.pl jakiś czas temu trener opublikował nazwiska swoich "naj" dziennikarzy. Są to Krzysztof Stanowski (najlepiej piszący), Mateusz Borek (najlepiej komentujący), Tomasz Zimoch (najlepszy radiowiec) i Tomasz Lis (najlepszy publicysta). Niestety – podstrona z tą listą została już usunięta.

Czytaj też: Nie tylko dziennikarz Grant Wahl zmarł na meczu MŚ w Katarze. Dzień później także katarski fotoreporter

(KAP, 13.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.