Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Grudzień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Mariusz Kowalczyk żegna się z "Newsweek Polska". "Odchodzę w ramach zwolnień grupowych"

Mariusz Kowalczyk przebywa obecnie w Ukrainie (fot. Twitter.com/Mariusz Kowalczyk)

Mariusz Kowalczyk odchodzi z "Newsweek Polska". Dziennikarz przebywa obecnie w ukraińskim Chersoniu.

W rozmowie z "Presserwisem" Kowalczyk potwierdził swoje rozstanie z tygodnikiem. – Odchodzę w ramach programu zwolnień grupowych – oświadczył.

Czytaj też: Wyrok dla katowickiego dziennikarza za zadanie pytania umorzony warunkowo

Mariusz Kowalczyk dziennikarską karierę zaczynał w działach miejskich "Gazety Wyborczej" w Lublinie i lubelskiego "Dziennika Wschodniego". W tygodniku "Wprost" zajmował się nowymi technologiami i ich wpływem na przemiany społeczne.

Był redaktorem dodatku reporterskiego dziennika "Fakt", a potem działu polityki w tej gazecie. Przez 14 lat pracował jako dziennikarz magazynu "Press", redaktor "Presserwisu" i zastępca redaktora naczelnego Press.pl. Do "Newsweek Polska" zatrudniał go osobiście redaktor naczelny.

Obecnie Kowalczyk pracuje z Chersonia w Ukrainie. Na pytania o plany zawodowe odpowiada, że chce pisać z Ukrainy dla różnych redakcji, które będą zainteresowane jego materiałami.

Czytaj też: Elon Musk chce powiększyć do 4 tys. liczbę znaków we wpisach na Twitterze

W ramach zwolnień grupowych z redakcji "Newsweek Polska" odeszli m.in. Waldemar Kumór oraz Aleksander Hudzik z działu kultury tygodnika. Zwolnienia w Ringer Axel Springer Polska mają objąć w sumie 8 proc. zatrudnionych na etatach. Wszyscy objęci programem zwolnień grupowych otrzymują odprawy w wysokości od trzy- do ośmiokrotności miesięcznego wynagrodzenia. Wysokość odprawy jest zależna od czasu zatrudnienia, o czym pisał "Presserwis".

Wcześniej "Newsweek Polska" pożegnał się z felietonistami: Manuelą Gretkowską, Krzysztofem Materną i Zbigniewem Hołdysem.

Czytaj też: Dariusz Szpakowski skomentuje finał MŚ w Katarze. TVP potwierdza

(MAC, PAR, 12.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.