Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk chce powiększyć do 4 tys. liczbę znaków we wpisach na Twitterze

Twitter dopuszcza na razie posty długości 280 znaków (fot. Souvik Banerjee/Unsplash)

Elon Musk, nowy właściciel Twittera, zamierza powiększyć liczbę znaków, jaką można wykorzystać w tradycyjnym wpisie – z dotychczasowych 280 do 4 tys.

Musk, nowy dyrektor generalny i większościowy właściciel Twittera, próbuje zmienić oblicze serwisu społecznościowego pomyślanego kiedyś jako mikroblog. Po płatnych profilach i odblokowaniu kont usuniętych za naruszanie zasad społeczności przyszła pora na rewolucję w jednej z fundamentalnych zasad Twittera.

Czytaj też: Twitter Blue od dziś za 11 dol. miesięcznie dla użytkowników Apple

Twitter pierwotnie pozwalał na publikację postów o długości 144 znaków – dlatego też od początku nazywał się "mikroblogiem". Potem tę objętość podniesiono do 280 znaków. W niedzielę Elon Musk zapytany – na Twitterze oczywiście – przez Allana Obare, youtubera z Kenii, czy to prawda, że zamierza zwiększyć objętość tweetów do 4 tys. znaków, odpowiedział: „Tak”.

Twitter oficjalnie nie potwierdził planów Muska.

Czytaj też: Nie musisz tańczyć! Jak polskie redakcje wchodzą do TikToka. Radzą najlepsi

(PAR, 12.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.