Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 08, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TSUE odrzucił skargę WhatsAppa

WhatsApp próbuje uniknąć grzywny w wysokości 225 mln euro (fot. Pixabay.com)

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzucił jako niedopuszczalną skargę wniesioną przez WhatsApp na decyzję Europejskiej Rady Ochrony Danych. 

W następstwie skarg dotyczących wykorzystywania danych osobowych przez Whatsapp w Irlandii i orzeczenia Europejskiej Rady Ochrony Danych (EROD), irlandzka komisja w 2021 roku nałożyła środki naprawcze na firmę i grzywny w łącznej wysokości 225 mln euro. Irlandzki regulator ma do tego prawo, ponieważ europejska siedziba firmy Meta (właściciela WhatsAppa) znajduje się w Dublinie.

WhatsApp zakwestionował tę decyzję, a także zwrócił się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości o uchylenie orzeczenia EROD, jednak bezskutecznie. Trybunał dodał, że ważność decyzji EROD można próbować kwestionować jedynie przed sądem krajowym.

(MAC, 08.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.