Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Grudzień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter znów usunął konto Kanyego Westa za sympatię dla Hitlera i negację Holokaustu

West stwierdził, że "lubi" Adolfa Hitlera, a wywiadu udzielał z zasłoniętą twarzą (screen: YouTube/Rebel HQ)

Twitter w piątek ponownie zawiesił konto Kanyego Westa, zaledwie dwa miesiące po jego przywróceniu. Właściciel serwisu Elon Musk zdecydował, że raper naruszył zasady platformy zakazujące podżegania do przemocy. West pochwalił Hitlera i zanegował Holokaust.

Przed miesiącem konto Ye (takie miano przybrał ostatnio) zostało przywrócone na fali zmian, jakich dokonał Musk po przejęciu serwisu, umożliwiając powrót wielu kontrowersyjnym osobom. "Starałem się, jak mogłem. Mimo to ponownie naruszył naszą zasadę zakazującą podżegania do przemocy. Konto zostanie zawieszone" – napisał Musk na Twitterze późnym wieczorem w czwartek. Konto Westa zawieszono w ciągu godziny od wpisu Muska, wysłanego w odpowiedzi do użytkownika Twittera, który napisał "Elon Fix Kanye Please".

Czytaj też: Twitter nie będzie już zwalczać dezinformacji związanej z koronawirusem

West w telewizyjnym wywiadzie z kontrowersyjnym publicystą Alexem Jonesem dla jego stacji telewizyjnej InfoWars stwierdził, że "lubi" Adolfa Hitlera, "kocha Żydów, ale też kocha nazistów", a Holokaust nigdy się nie wydarzył. Raper wywiadu udzielał z zasłoniętą twarzą.

W reakcji na jego wystąpienie prawicowy serwis społecznościowy Parler, którego West miał zostać właścicielem, postanowił odstąpić od umowy.

Dzień później prowadzący rozmowę Alex Jones, w obliczu wiszących nad nim grzywien, ogłosił bankructwo.

Czytaj też: ITV nakręci film o Justinie Fashanu – pierwszym piłkarzu, który wyznał, że jest gejem

(MAC, 05.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.