Dział: RADIO

Dodano: Grudzień 02, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Eurozet będzie sprzedawać sponsoring i akcje niestandardowe w Radiu Nowy Świat

W ramach umowy Radio Nowy Świat zastrzegło, że pewne grupy produktów nie będą pojawiać się we wskazaniach sponsorskich, m.in. suplementy diety i leki typu OTC (fot. materiały prasowe)

Radio Nowy Świat nawiązało współpracę z Eurozetem. Wspólna oferta handlowa obejmie sponsoring i akcje niestandardowe. Na antenie Radia Nowy Świat nadal nie będą pojawiać się jednak bloki reklamowe.

W ramach wspólnej oferty handlowej znajdą się pakiety sponsoringowe stacji Eurozetu i Radia Nowy Świat, w tym: Pakiet Moto, Pakiet Business, Pakiet Inspiracje i Pakiet Pogoda. Oferta obejmie wskazania sponsorskie przy wybranych audycjach Radia Nowy Świat dostępnych dla wszystkich słuchaczy.

Wyłącznym brokerem pakietów będzie biuro reklamy Eurozetu, które będzie również odpowiadać za sprzedaż akcji niestandardowych organizowanych przez Radio Nowy Świat. 

Jak podano w komunikacie, dla Radia Nowy Świat współpraca z Eurozetem to możliwość uzyskania alternatywnego źródła finansowania. Dodatkowe przychody mają przyczynić się do zapewnienia stacji większej stabilizacji finansowej. Z kolei Eurozet zyskuje nowe źródło przychodów.

"Współpraca z Radiem Nowy Świat to nowe rozdanie na rynku radiowym" - stwierdza w komunikacie Ewa Rosiewicz, dyrektorka biura reklamy i członkini zarządu Eurozetu. "Wykorzystanie synergii radia FM i radia internetowego to naturalny kierunek, który wyznacza nam rzeczywistość. W gronie naszych partnerów jest liczna grupa firm, która poszukuje nowych, ciekawych form sponsorskich. Myślę, że przygotowana wspólnie oferta spotka się z bardzo dobrym przyjęciem z ich strony" - dodaje.

W ramach umowy Radio Nowy Świat zastrzegło, że pewne grupy produktów nie będą pojawiać się we wskazaniach sponsorskich, m.in. suplementy diety i leki typu OTC. To wynikało z przeprowadzonej w pierwszym kwartale 2022 roku przez stację ankiety, w której udział wzięło ponad 6 tys. patronów. Ponad 90 proc. z nich opowiedziało się za wprowadzeniem sponsoringu, ale na pewnych warunkach. "Od dłuższego czasu przygotowywaliśmy nasze patronki i patronów, że taki krok zostanie podjęty" - przyznała Magda Jethon, redaktorka naczelna rozgłośni.

Radio Nowy Świat nadaje od lipca 2020 roku. Rozgłośnię na Patronite.pl wspiera ponad 33,5 tys. użytkowników, którzy miesięcznie wpłacają ok. 686 tys. zł.

(KOZ, 02.12.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.