Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dariusz Szpakowski: mundial w Katarze jest moim ostatnim

Mundial w Katarze będzie 12. obsługiwanym przez Dariusza Szpakowskiego i 10. jako komentatora TVP (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Dariusz Szpakowski zapowiedział, że rozpoczynający się w niedzielę mundial w Katarze będzie ostatnim, który skomentuje. Zdecydował, że nie będzie relacjonować spotkań biało-czerwonych na nadchodzących mistrzostwach świata.

- To jest mój ostatni mundial. Myślę, że jest już taki czas i pora, żeby weszło młode pokolenie, zdolne, utalentowane i dające nam entuzjazm i wiarę w to, że poprowadzą biało-czerwonych do sukcesu - powiedział Dariusz Szpakowski podczas konferencji TVP Sport na temat zbliżających się mistrzostw świata w piłce nożnej.

Mistrzostwa świata w Katarze będą 12. mundialem obsługiwanym przez Dariusza Szpakowskiego i 10. jako komentatora TVP. Szpakowski zrelacjonuje cztery spotkania: Brazylia-Serbia (24 listopada), Hiszpania-Niemcy (27 listopada), Chorwacja-Belgia (1 grudnia) i Kamerun-Brazylia (2 grudnia).

Czytaj też: Polskie media długo milczały o eksplozji na Lubelszczyźnie. Gierszewski napisał pierwszy

- Poprosiłem Marka, żebym nie komentował meczów Polaków, ale jeśli wyjdą z grupy, może dasz się nakłonić na zmianę decyzji? - zapytał Szpakowski, zwracając się do dyrektora TVP Sport Marka Szkolnikowskiego. - Obyśmy z takimi wyzwaniami się zmierzyli po tych trzech meczach - odpowiedział Szkolnikowski. 

- W czasie Euro 2020 pojawiło się wiele nieprzychylnych komentarzy na temat Darka Szpakowskiego. Powiedział, że nie chce komentować meczów reprezentacji Polski. Szanuję tę decyzję i ją rozumiem. Darek Szpakowski jest legendą Telewizji Polskiej i kapitalnym komentatorem - mówi "Presserwisowi" Marek Szkolnikowski.

Mecze Polaków w fazie grupowej mistrzostw świata skomentują w TVP Mateusz Borek, Jacek Laskowski, Janusz Michalik, Marcin Żewłakow i Robert Podoliński.

(KOZ, 16.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.