Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Cyfrowy Polsat planuje emisję obligacji wartości do 4 mld zł

Na koniec września łączne zadłużenie brutto Grupy Polsat Plus to 10,8 mld zł, a netto - 9,21 mld zł (fot. materiały prasowe)

Cyfrowy Polsat (Grupa Polsat Plus) zdecydował o utworzeniu programu emisji obligacji wartości do 4 mld zł. Pozyskane w ten sposób środki spółka może przeznaczyć na przedterminowy wykup obligacji wyemitowanych kilka lat temu.

Nową emisję obligacji spółka chce przeprowadzić do końca pierwszego kwartału 2023 roku. Wartość jednej obligacji ma wynosić 1 tys. zł. Termin ich wykupu będzie przypadał nie wcześniej niż 5 lat i nie później niż 10 lat od dnia ich emisji.

Wcześniejsze obligacje spółki, które na 30 września br. miały wartość 2,07 mld zł, zostały wyemitowane w 2019 i 2020 roku. Grupa ma je planowano wykupić w 2026 (pierwsza część) i 2027 roku (druga). Z tytułu tych obligacji spółka ponosi koszty odsetek - 111 mln zł w okresie od początku stycznia do końca września 2022 roku w porównaniu z 30,9 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

Czytaj też: "Dwie legendy" w jednej stacji. Co zrobi w Polsacie Miszczak, czego nie zrobiła Terentiew

Emisja nowych obligacji może posłużyć do wcześniejszego wykupu tych wyemitowanych w latach 2019 i 2020.

"O ile cel emisji nie zostanie wskazany w warunkach emisji obligacji danej serii, zarząd może wykorzystać środki z emisji obligacji na dowolny cel, w tym na sfinansowanie przedterminowego wykupu przez spółkę obligacji serii B i C (z 2019 i 2020 roku - przyp. red.) lub na nabycie obligacji serii B i C w celu ich umorzenia" - podano w komunikacie.

Na koniec września br. zadłużenie brutto Grupy Polsat Plus (łącznie m.in. kredyty, obligacje i leasing) to 10,8 mld zł, a netto - 9,21 mld zł.

(MNIE, 30.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.