Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Portugalscy czytelnicy uzyskają odliczenie VAT od wydatków na subskrypcje czasopism

Dobrą nowinę przekazał czytelnikom portal Portugal News (screen: Theportugalnews.com)

Portugalski rząd zatwierdził poprawkę do budżetu, pozwalającą odliczać czytelnikom koszty VAT z tego co wydają na subskrypcje czasopism, w tym cyfrowych. Jak donosi Portugal News, pozwoli to na odliczenie części kosztów prenumeraty w momencie zgłaszania płatności podatku od towarów i usług.

Jeszcze we wrześniu Irlandia ogłosiła, że gazety będą objęte zerową stawką VAT. Tam zmiana wchodzi w życie od początku 2023 roku.

Czytaj też: Twitter podzieli subskrypcje na złote, niebieskie i szare. Musk wprowadza generalną amnestię

Jak donosi Portugal Times: "kwota odpowiadająca całkowitemu podatkowi VAT ponoszonemu przez każdego członka gospodarstwa domowego, która pojawia się na fakturach związanych z nabyciem prenumeraty czasopism (gazet i magazynów), w tym cyfrowych, opodatkowanych według obniżonej stawki VAT, przekazywana jest teraz do Urzędu Skarbowego i Celnego".

(MAC, 29.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.