Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Listopad 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Twitter podzieli subskrypcje na złote, niebieskie i szare. Musk wprowadza generalną amnestię

Elon Musk o planowanej amnestii kont poinformował – jak zwykle – na Twitterze (screen: Twitter.com/elonmusk)

Twitter wprowadzi zweryfikowane złote i szare odznaki, gdy we wtorek – 29 listopada – ponownie uruchomi płatną (za 7,99 dol. miesięcznie) usługę subskrypcji Twitter Blue. Elon Musk ogłosił generalną amnestię dla wszystkich wcześniej zbanowanych kont.

"Złoty znak dla firm, szary dla rządów, niebieski dla znanych osób (celebrytów lub nie). Bolesne, ale konieczne" – napisał Musk w tweecie.

Czytaj też: Twitter stracił jedną trzecią największych reklamodawców

Wszystkie zweryfikowane konta zostaną uwierzytelnione ręcznie przed aktywacją znaczka. "Osoby prywatne mogą mieć dodatkowe małe logo, aby pokazać, że należą do organizacji, jeśli zostaną zweryfikowane jako takie przez tę organizację" – napisał Musk w innym tweecie, dodając, że w tym tygodniu przedstawi dłuższe wyjaśnienie.

Firma wstrzymała niedawno ogłoszoną usługę subskrypcji z dodawaniem niebieskiego znaczka, ponieważ serwis został zalany fałszywymi kontami.

Czytaj też: Pracownicy Twittera odchodzą setkami, niepewna przyszłość serwisu

Usługa ma wrócić dopiero 29 listopada, po wprowadzeniu licznych usprawnień.

Tymczasem do Twittera zwróciła się Unia Europejska. Zauważyła, że zamknięcie biura firmy w Brukseli i wcześniejsze zwolnienia tysięcy pracowników budzą poważne obawy, czy uda się portalowi dostosować do wymogów obowiązujących wszystkie koncerny technologiczne.

Elon Musk przeprowadził też sondę wśród użytkowników z pytaniem, czy wcześniej usunięte przez serwis kontrowersyjne konta mają powrócić. Za opowiedziało się 72 proc. spośród ok. 3 mln biorących udział w ankiecie. I tak jak przy okazji sondy w sprawie Donalda Trumpa, właściciel i dyrektor generalny platformy postanowił wprowadzić generalną amnestię.

Czytaj też: Odchodzi szef Twittera we Francji. Exodus z platformy społecznościowej

Przywracanie kont ma nastąpić od początku tego tygodnia. Wśród obecnie najbardziej dyskutowanych znalazły się konta takich osób, jak Steve Bannon (były doradca Trumpa), prawicowa komentatorka Katie Hopkins czy David Duke – ważna postać współczesnego Ku-Klux-Klanu.

Jednak pomimo powszechnej amnestii, nie wszystkie konta powrócą na Twitter. Musk wykluczył np. przywrócenie Alexa Jonesa, skazanego na ponad 1 mld dol. grzywny, rozpowszechniającego fałszywe twierdzenia na temat tego, że masakra w szkole w Sandy Hook była mistyfikacją.

Czytaj też: Apple rozważa kupno Manchesteru United za 5,8 mld funtów

(MAC, 28.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.