Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 25, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Przegląd Sportowy" likwiduje etaty. "To nie zwolnienia"

"Przegląd Sportowy" od nowego roku ukazywać się będzie tylko dwa razy w tygodniu. To wymusza redukcje zespołu (fot. Przegląd Sportowy)

"Przegląd Sportowy" (Ringer Axel Springer Polska) likwiduje dziewięć etatów dziennikarskich i redaktorskich – dowiedział się "Presserwis".

Z informacji przekazanych "Presserwisowi" wynika, że ze wszystkimi dziennikarzami, którzy stracą etaty, wcześniej rozmawiano. 

Czytaj też: Boniek i śmietanka polskiego biznesu podpisali list otwarty ws. Sawickiego, szefa Kanału Sportowego

"Przegląd" stawia na autorów zewnętrznych

Sama redakcja podkreśla, że to nie zwolnienia, a likwidacja stanowisk pracy. "Przegląd" chce mocno stawiać na autorów zewnętrznych. Widać to m.in. po wydaniach mundialowych, w których ukazują się np. teksty Tomasz Moczerniuka, polskiego dziennikarza sportowego, na stałe mieszkającego w Connecticut, korespondenta sportowego PAP i amerykańskich wydań "Super Expressu".

Czytaj też: Wydawnictwo Bauer zamyka pięć tytułów i zwalnia ludzi. "Kryzys na rynku"

Wśród dziewięciu osób, które zgodziły się na zmianę formy współpracy z "Przeglądem", są: Piotr Wołosik (piłka nożna – prywatnie brat wicenaczelnego gazety Pawła Wołosika), Cezary Gutowski (Formuła 1), Michał Głuszniewski i Piotr Chłystek. Z propozycji skorzystali również dwaj fotoedytorzy i redaktorzy.

Z danych PBC wynika, że od stycznia do września 2022 roku "Przegląd Sportowy" sprzedawał średnio dziennie 15 529 egz.

Czytaj też: Z "Faktem" żegna się część dziennikarzy oddziałów regionalnych

(MAC, PAR, 25.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.