Dział: PRASA

Dodano: Listopad 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogusław Chrabota będzie wiceszefem ENPA przez kolejną kadencję

Bogusław Chrabota po raz kolejny zasiada we władzach ENPA

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" i wiceprezes Izby Wydawców Prasy ds. zagranicznych, już po raz drugi został wybrany na wiceprezesa Europejskiego Stowarzyszenia Wydawców Gazet (ENPA).

Głosowanie w sprawie wyboru władz ENPA odbyło się w tym tygodniu w Brukseli.

Jak mówi "Presserwisowi" Bogusław Chrabota, członkowie gremium reprezentującego krajowe stowarzyszenia wydawców na forum europejskim dyskutowali m.in. o implementacji dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym.

- Podzieliliśmy się wrażeniami na temat tego, jak szybko, albo jak wolno, przebiega proces wdrażania tej dyrektywy w poszczególnych krajach. W Polsce toczy się to wyjątkowo wolno. Przypomnę, że dyrektywa miała być wprowadzona w czerwcu zeszłego roku – podkreśla redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”.

Przedmiotem rozmów wydawców były także zastrzeżenia dotyczące Media Freedom Act. To przyjęty przez Komisję Europejską projekt, który ma m.in. regulować warunki mianowania zarządów mediów publicznych i zapewnić stabilne ich finansowanie.

Celem ENPA jest komentowanie, proponowanie i inicjowanie działań mających na celu wzmocnienie rynku wydawniczego. Stowarzyszenie opiniuje m.in. regulacje dotyczące ochrony praw własności intelektualnej, ochrony prywatności czy zasad konkurencji. Członkiem ENPA jest IWP.

(MZD, 24.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.