Temat: programy telewizyjne

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 22, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO Max bez "Warszawianki" z Szycem. Serial pojawi się na innej platformie

Główną rolę w serialu "Warszawianka" gra Borys Szyc (fot. materiały prasowe)

Serial HBO "Warszawianka" z Borysem Szycem nie pojawi się w HBO Max – dowiedział się "Presserwis". Produkcja trafi do innego serwisu streamingowego. Nieoficjalnie wymienia się Amazon Prime Video oraz Netflix.

"Warszawianka" miała być jednym z polskich seriali HBO, który znajdzie się w bibliotece serwisu HBO Max. Platforma ruszyła w Polsce 8 marca 2022 roku i na razie odbyła się jedynie premiera serialu "Odwilż" (w kwietniu). W lipcu 2022 roku Warner Bros. Discovery zdecydował jednak o zaprzestaniu dalszych prac nad lokalnymi produkcjami oryginalnymi serwisu w Skandynawii i Europie Środkowej, w tym w Polsce.

Czytaj też: "Święta z Gesslerami" w grudniu w TVN

Warner Bros. Discovery zdecydował, że "Warszawianka" nie zostanie udostępniona w HBO Max. Prawa do gotowego już serialu zostały sprzedane. Z informacji "Presserwisu" wynika, że "Warszawiankę" przejął Amazon Prime Video albo Netflix (w 2019 roku Netflix nabył polską bibliotekę serwisu Showmax). Zarówno Amazon, jak i Netflix w poniedziałek nie odpowiedziały na nasze pytanie w tej sprawie.

"Warszawianka" opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya, granego przez Borysa Szyca. W jego rodziców wcielają się Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski. W 12-odcinkowym serialu widzowie zobaczą również m.in.: Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz i Jakuba Wieczorka. Produkcję wyreżyserował Jacek Borcuch na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka.

Czytaj też: TVP przeprosi KPH za homofobiczną "Inwazję" i przekaże 10 tys. złotych na cele społeczne

(KOZ, 22.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.