Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marcin Boroszko za Rinke Rooyensa prezesem firmy Rochstar

Marcin Boroszko wcześniej pracował m.in. w Grupie Kino Polska, Ringier Axel Springer Polska i Atmedia (fot. materiały prasowe)

Marcin Boroszko został prezesem firmy producenckiej Rochstar. Do zarządu weszły także: dyrektorka zarządzająca Małgorzata Perkowska-Czaja i dyrektorka finansowa Dobrosława Snarska-Pełka.

Marcin Boroszko na stanowisku prezesa zastąpił założyciela Rochstara Rinke Rooyensa. "Nowy zarząd wzmocni kompetencje zarządcze w firmie, pozwalając mi skoncentrować się na jej unikalnej, kreatywnej warstwie, a jednocześnie zapewni organizacji stabilność biznesową i finansową na lata" – stwierdził Rooyens, cytowany w komunikacie prasowym.

Czytaj też: Fala zwolnień w mediach. Czas przygotować się na chude lata

Marcin Boroszko od lutego 2020 roku zasiadał w razie nadzorczej Grupy Kino Polska. Wcześniej – do czerwca 2019 roku – był chief sales officer i członkiem zarządu Ringier Axel Springer Polska. W latach 2000-2015 był prezesem brokera reklamowego Atmedia. Pracował także m.in. jako dyrektor handlowy Gruner + Jahr Polska i dyrektor zarządzający biura reklamy Radia Zet.

Małgorzata Perkowska-Czaja jako dyrektorka zarządzająca zastąpiła Alicję Czarnecką, która pozostaje w firmie, będzie prowadziła projekt "The Voice of Poland" jako producentka nadzorująca.

Perkowska-Czaja od 2015 roku pracowała w Endemol Shine Polska jako dyrektorka sprzedaży programów telewizyjnych. Do jej obowiązków należały m.in. sprzedaż i wdrażanie formatów telewizyjnych na polski i zagraniczny rynek. W latach 2008-2015 była kierownikiem działu rozwoju i sprzedaży w Golden Media Polska.

Czytaj też: W październiku Jedynka liderem w grupie ogólnej, a TVN – w grupach komercyjnych

Natomiast już w kwietniu dyrektorką finansową i operacyjną Rochstara została Dobrosława Snarska-Pełka, od 2016 roku dyrektorka finansowa Burda International Poland.

"Będziemy pracować nad całkowicie nowymi formatami, także wchodząc w dotychczas niezagospodarowane przez nas obszary" – zapowiedziała w komunikacie Małgorzata Perkowska-Czaja, nowa dyrektorka zarządzająca.

Firma Rochstar w 2021 roku miała 34,5 mln zł przychodów i 332 tys. zł straty. "Firmie bardzo zależało na utrzymaniu zatrudnienia kluczowych pracowników i zespołów pomimo przestoju pandemii, co w konsekwencji przełożyło się na straty finansowe na 2020 i 2021 rok. Dlatego na początku 2022 roku musieliśmy podjąć strategiczną decyzję o częściowym zmniejszeniu zatrudnienia" –przekazał Rochstar.

Rochstar produkuje m.in. "The Voice of Poland" (dla TVP 2) i "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" (dla Polsatu).

Czytaj też: UOKiK chce wyjaśnień w sprawie usterek technicznych w Viaplay, Polsat Box Go i Canal+ Online

(KOZ, 03.11.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.