Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

World University Ranking: najlepszy wydział dziennikarstwa w Polsce jest na UJ

Wydziałom dziennikarstwa polskich uczelni brakuje bardzo dużo do światowej czołówki (screen: WDiNP UW)

W World University Ranking na 2023 rok z polskich uczelni kształcących dziennikarzy znalazło się 12 uniwersytetów i jedna szkoła wyższa.

Times Higher Education ogłasza co roku World University Ranking (WUR) obejmujący ponad 1500 uczelni z całego świata. W pierwszej pięćsetce najnowszego zestawienia nie ma żadnego wydziału dziennikarstwa polskiego uniwersytetu.

Czytaj też: Na najpopularniejszym kierunku dziennikarskim 13 osób na 1 miejsce. Media atrakcyjne

Z Polski najwyżej sklasyfikowano wydziały dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego (miejsce w grupie 601-800), Uniwersytetu Warszawskiego (801-1000) i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (1001-1200). W ostatniej części zestawienia znalazły się: SWPS, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Wrocławski, Uniwersytet Łódzki, UMCS, SGH, Uniwersytet Śląski i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Dla potrzeb rankingu analizowana jest m.in. jakość nauczania, zaangażowanie uczelni w badania, cytowanie prac studentów i pracowników naukowych. Ranking uwzględnia też liczbę w pełni wykształconych studentów, liczbę studentów przypadających na jednego nauczyciela akademickiego, procent studentów zagranicznych, proporcje kobiet do mężczyzn.

Oxford, Harvard i Stanford to uniwersytety, które mają najlepsze wydziały dziennikarstwa.

Czytaj też: Bezprawnik.pl oskarża "Gazetę Finansową" o plagiatowanie, które "trwa prawie pół roku"

(PAR, 23.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.