Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Marina Owsiannikowa uciekła z Rosji. "Ona i jej córka są teraz w Europie"

Marina Owsiannikowa protestowała, gdy spikerka rosyjskiej stacji podawała oficjalne informacje. Teraz uciekła za granicę, ponieważ w Rosji groził jej wysoki wyrok (screen: Twitter.com/grishchukroma)

Marina Owsiannikowa, która 4 października uciekła z aresztu domowego, jest już poza granicami Rosji. Poinformował o tym jej prawnik, nie podając jednak nazwy kraju, w którym schroniła się dziennikarka.

W marcu Owsiannikowa stała się sławna, gdy przerwała transmisję w państwowym Pierwom Kanale, protestując przeciwko wojnie w Ukrainie. Z aresztu domowego uciekła przed czekającą ją rozprawą, po której prorokowano jej osadzenie na co najmniej 10 lat w więzieniu.

Czytaj też: Murdoch chce ponownie zjednoczyć imperium. Planuje fuzję News Corp z Foxem

"Ona i jej córka są teraz w Europie. Nic im nie jest. Czekają, aż będą mogły rozmawiać publicznie, ale na razie nie jest to bezpieczne" – oświadczył Dmitrij Zachwatow. Prawnik dziennikarki odmówił podania miejsca pobytu Owsiannikowej, stwierdzając, że "mogłoby to się okazać dla niej problemem".

Marina Owsiannikowa była przetrzymywana w areszcie domowym od sierpnia, po tym jak zorganizowała samotny protest przed Kremlem, niosąc transparent z napisem "Putin jest mordercą. Jego żołnierze to faszyści".

Czytaj też: TVP zapowiada film o Radosławie Sikorskim. Premiera "Pana z Chobielina" wkrótce

(MAC, 18.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.