Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 17, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Murdoch chce ponownie zjednoczyć imperium. Planuje fuzję News Corp z Foxem

91-letni Rupert Murdoch ma pakiety kontrolne w obydwu firmach (fot. Wikimedia Commons/David Shankbone)

Rupert Murdoch po prawie dekadzie zamierza ponownie zjednoczyć swoje imperium medialne, dążąc do połączenia News Corp z Fox Corporation. Ma  to zwiększyć kontrolę nad aktywami i obniżyć koszty.

Murdoch podzielił swoje imperium w 2013 roku, umieszczając tytuły drukowane w News Corp, a telewizję i rozrywkę w 21st Century Fox. Mówił wówczas, że jego ogromne zasoby medialne stały się "coraz bardziej złożone” i że nowa struktura uprości operacje. Podział uchronił także aktywa rozrywkowe Foxa przed wszelkimi potencjalnymi konsekwencjami finansowymi w wyniku skandalu, jaki wybuchł po aferze podsłuchowej z udziałem nieistniejącego już tabloidu "News of the World". 

Czytaj też: "Jednym głosem" – film o śledztwie dziennikarek "The New York Times" w sprawie Harveya Weinsteina

91-letni Rupert Murdoch ma obecnie pakiety kontrolne w obu firmach. Jego syn Lachlan Murdoch jest prezesem i dyrektorem generalnym Fox Corp. Według Refinitiv w dniu zamknięcia rynku w piątek News Corp miał kapitalizację rynkową w wysokości 9,31 mld dol., a Fox Corp 16,84 mld dol. Połączone firmy miałyby ok. 24 mln dol. rocznego przychodu.

(MAC, 17.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.