Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 18, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wirtualna Polska za 33 mln zł kupuje udziały w platformie Selsey

Wirtualna Polska znowu na zakupach (fot. materiały prasowe)

Wirtualna Polska kupiła 44,5 proc. udziałów w spółce Selsey, rozwijającej platformę do sprzedaży produktów z kategorii dom i ogród. Koszt: ok. 33 mln zł.

Holding internetowy informuje w komunikacie, że częścią transakcji jest nabycie udziałów Selsey, dokapitalizowanie spółki, a także wniesienie aportem 100 proc. udziałów serwisu wnętrzarskiego Homebook. Oznacza to, że Selsey połączy się z Homebook.

Czytaj też: TVP zapowiada film o Radosławie Sikorskim. Premiera "Pana z Chobielina" wkrótce

"Tylko w Polsce rynek w kategorii »dom i ogród« wart jest ok. 40 mld złotych. Ponad 20 proc. tej wartości wydawane jest w internecie, co sprawia, że jest to jedna z największych kategorii w zakupach online, z udziałem wyższym niż w większości krajów na zachodzie Europy" – stwierdza w komunikacie Aleksander Kusz, wiceprezes ds. e-commerce w Wirtualna Polska Holding.

Dodaje, że jako inwestor mniejszościowy WP zyskuje możliwość pozyskania nowych kompetencji logistycznych i operacyjnych. Selsey sprzedaje nie tylko w Polsce, ale również m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Wrocławska spółka zatrudnia 170 osób i w ostatnim roku finansowym wygenerowała 118 mln zł przychodów.

Czytaj też: Ponad milion widzów meczu Real Madryt - FC Barcelona w Eleven Sports 1 i Canal+ Premium

To kolejny zakup WP w ostatnich tygodniach. Pod koniec września spółka ogłosiła przejęcie większościowego pakietu akcji Audioteki, serwisu z audiobookami działającego w Polsce, Niemczech, Czechach i na Litwie. Tamta transakcja zamknęła się w kwocie 95 mln zł.

"Dzięki tej akwizycji dywersyfikujemy przychody Wirtualnej Polski Media o kolejną, obok WP Pilot, usługę subskrypcyjną, z której korzysta ponad 200 tys. osób" – komentuje umowę w komunikacie Jacek Świderski, prezes Wirtualna Polska Holding.

Czytaj też: TVP będzie kontynuować produkcję serialu "Ojciec Mateusz", ale bez udziału ATM Grupy

(ŁO, 18.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.