Temat: badania radia

Dział: RADIO

Dodano: Październik 11, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rekordowa słuchalność Tok FM. Radio liderem wśród rozgłośni ponadregionalnych

Tok FM zwiększył słuchalność z 2,6 proc. do 3,5 proc. Udział Zetki spadł z 14,4 proc. do 12,5 proc. (fot. Paweł Wodzyński/East News)

W trzecim kwartale 2022 roku wzrosła słuchalność RMF FM i radia Tok FM, które zanotowało najlepszy wynik w historii. Istotny spadek zanotowało Radio Zet.

Udział RMF FM w najnowszej fali badania Radio Track sięgnął 31,3 proc., co oznacza wzrost z 30,3 proc. w trzecim kwartale 2021 roku. Słuchalność Radia Zet spadła z 14,4 proc. do 12,5 proc. Zeszłoroczny wynik był najwyższym od okresu sierpień-październik 2014, kiedy rozgłośnią kierował Rafał Olejniczak.

Czytaj też: Brak ustaleń po spotkaniu w Tok FM w sprawie Tomasza Lisa

Program I Polskiego Radia zmniejszył słuchalność z 4,8 proc. do 4,7 proc., a Program III utrzymał zeszłoroczny wynik 1,7 proc. Wzrósł za to udział Polskiego Radia 24 – z 0,7 proc. do 1 proc.

Wśród rozgłośni ponadregionalnych doszło do zmiany na miejscu lidera. Radio Vox FM (spadek z 3,8 proc. do 3,3 proc.) ustąpiło pierwszeństwa radiu Tok FM, które zwiększyło słuchalność z 2,6 proc. do 3,5 proc. To najwyższy wynik stacji w historii badania Radio Track. Poprzedni rekord – 3,2 proc. – padł w fali luty-kwiecień 2022 roku. Tok FM pierwszy raz osiągnęło wyższą słuchalność niż Vox FM.

"Radio Tok FM jest na fali rekordów słuchalności. Kolejne historyczne rezultaty to efekt konsekwentnej pracy nad ofertą programową, stałego wysokiego poziomu audycji i obiektywizmu przedstawianych informacji, a jednocześnie – pozostawania blisko słuchaczy, ich spraw i problemów czy po prostu codziennego życia" – skomentowała w komunikacie Kamila Ceran, redaktorka naczelna stacji.

Czytaj też: Agnieszka Wiśniewska o powrocie Lisa do Trzódki: "Byłam bardzo zaskoczona"

Rekordowy był również zasięg dzienny rozgłośni, która w analizowanych miesiącach docierała dziennie do 1 mln 45 tys. słuchaczy.

Spośród rozgłośni regionalnych, obok Tok FM, wynik poprawiło również Antyradio – wzrost z 2,3 proc. do 2,7 proc.

Najchętniej słuchana sieć radiowa – Eska – zanotowała spadek z 8,2 proc. do 8,1 proc. Wśród sieci udział zwiększyły: regionalne rozgłośnie publiczne zrzeszone w Audytorium 17 (wraz z antenami miejskimi) – z 4,1 proc. do 4,6 proc., Radio Złote Przeboje – z 2,4 proc. do 2,6 proc., Radio Plus – z 1,9 proc. do 2,2 proc.

Czytaj też: Wojciech Staszewski vs. Renata Kim: "Napisałem prawdę"

(KOZ, 11.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.