Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 07, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Casey Bloys prezesem i dyrektorem generalnym HBO i HBO Max

Casey Bloys w lipcu o pięć lat przedłużył kontrakt z Warner Bros. Discovery, a teraz spotkała go kolejna nagroda (fot. Pressroom.warnermedia.com)

Warner Bros. Discovery awansował Caseya Bloysa z dyrektora ds. treści na prezesa i dyrektora generalnego HBO i HBO Max. Będzie podlegać bezpośrednio prezesowi WBD – Davidowi Zaslavowi.

Pozostali szefowie firm koncernu, którzy podlegają Zaslavowi, również mają tytuły dyrektorów generalnych. Należą do nich Pam Abdy i Mike De Luca, prezesi/dyrektorzy Warner Bros. Film Group; Channing Dungey, przewodniczący Warner Bros. Television Group; Kathleen Finch, przewodnicząca/CCO, US Networks Group; Chris Licht, prezes/dyrektor CNN Worldwide; Luis Silberwasser, prezes/dyrektor generalny Warner Bros. Discovery Sports.

Czytaj też: Anna Putts przechodzi z HBO Max do Netflixa na szefową marketingu

Casey Bloys dołączył do HBO w 2004 roku jako dyrektor ds. rozwoju dla HBO Independent Productions, a rok później awansował na wiceprezesa tego działu. Został mianowany wiceprezesem HBO Entertainment w 2006 r., starszym wiceprezesem w 2009 i wiceprezesem wykonawczym w 2013. W 2016 został prezesem programowym HBO, a w 2020 r. dodał zarządzanie treściami HBO Max.

W lipcu br. zarząd nowego koncernu, jakim jest Warner Bros. Discovery po fuzji Discovery z WarnerMedia, przedłużył z nim kontrakt na kolejnych pięć lat. Mimo, że z wieloma innymi dyrektorami się pożegnano.

Czytaj też: Paramount+ po 19 latach przywraca serial "Frasier"

(MAC, 07.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.