Dział: INTERNET

Dodano: Październik 06, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Paramount+ po 19 latach przywraca serial "Frasier"

Kelsey Grammer za rolę psychiatry Frasiera Crane'a dostał cztery nagrody Emmy (screen: YouTube/Screen Rant Plus)

NBCUniversal wprowadza na platformę Paramount+ wielokrotnie nagradzany serial komediowy "Frasier", który z telewizyjnych ekranów zniknął w 2004 roku. Wiadomość o tym podał amerykański serwis Deadline.

"Frasier" był emitowany na kanale NBC od 1993 roku. Przedstawiał życie Frasiera Crane'a, psychiatry prowadzącego w radiu program poświęcony życiowym problemom (postać pojawiła się najpierw w serialu "Cheers", w Polsce nadawanego jako "Zdrówko"). Do roku 2016 w historii telewizyjnych nagród Emmy w kategorii seriali nie było produkcji częściej nagradzanej. "Frasier" dostał 37 statuetek (miał w sumie 108 nominacji). W latach 1994-1998 pięć razy z rzędu ogłaszano go najlepszym serialem komediowym .

Reboot serialu ma na razie liczyć 10 odcinków. Jego producentem wykonawczym jest Kelsey Grammer, tak jak przed laty odtwórca także roli tytułowej (za tę rolę dostał cztery nagrody Emmy). Starania o przywrócenie serialu na ekran trwały od 2018 roku. Nowe odcinki mają się toczyć w innej lokalizacji niż stara produkcja.

Paramount+ jako nowe miejsce emisji ogłaszano już w lutym 2021, kiedy serwis streamingowy startował. Dopiero teraz jednak starania przybrały realny kształt. Serial zostanie wyprodukowany przez CBS Studios we współpracy z Grammer’s Grammnet NH Productions. Pojawić się powinien w przyszłym roku, czyli po 19 latach od emisji ostatniego odcinka.

(MAC, 06.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.