Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Październik 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polonijny dziennikarz nagrodzony w Nowym Jorku za działalność na rzecz imigrantów

Wojtek Maślanka jest dyrektorem Fundacji Uśmiech Dziecka wspomagającej chore dzieci (fot. Dziennik.com)

Wojtek Maślanka, polonijny dziennikarz publikujący w nowojorskim "Nowym Dzienniku", otrzymał nagrodę organizacji non-profit Catholic Migration Services (CMS) przyznawaną osobom zasłużonym w pomocy dla imigrantów.

Nagrody Shining Star 2022 otrzymali przedstawiciele ośmiu grup etnicznych, w tym Polski, Chin i Korei Płd. Jednym z nich był redaktor "Nowego Dziennika".

Czytaj też: TVN nadaje od 25 lat. Dziś specjalne wydania programów

Maślanka jest dyrektorem Fundacji Uśmiech Dziecka wspomagającej chore dzieci. Pełni też funkcję dyrektora programowego Fundacji Dobra Polska Szkoła działającej na rzecz dwujęzycznych polsko-angielskich programów w amerykańskich szkołach. Wyraził zadowolenie, że nagrodę przyznało mu środowisko amerykańskie. Uznał to za dowód, że jego praca wykracza poza środowisko polonijne.

Podczas piątkowej uroczystości biskup Brooklynu Robert J. Brennan komplementował CMS za wspieranie imigrantów, zwracając szczególną uwagę na akcję "witania przybyszów wśród nas".

Czytaj też: TVN o wpisie Wendzikowskiej: "Zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca"

(MAC, 03.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.