Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 03, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVN o wpisie Wendzikowskiej: "Zdarzały się niestety zachowania, które nie powinny były mieć miejsca"

"To ja zapoczątkowałam dochodzenie, które zakończyło się zwolnieniami. Nie, to nie tylko moja historia to spowodowała. Tych historii było kilkadziesiąt i moja wcale nie była najgorsza" – napisała Anna Wendzikowska (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Anna Wendzikowska, która w sierpniu po 15 latach odeszła z "Dzień dobry TVN", oskarżyła w mediach społecznościowych byłego pracodawcę o mobbing. TVN odpowiedział jej, że w redakcji programu "zdarzały się niestety zachowania, które nigdy nie powinny były mieć miejsca".

"Byłam poniżana, gnębiona, codziennie drżałam o pracę" – napisała Anna Wendzikowska w weekend na Instagramie. "Niby »gwiazda z telewizji«, a ja byłam traktowana jak dziewczynka z podstawówki, którą co chwilę bije się po łapkach za każde niedociągnięcie" – czytamy w jej wpisie.

Wendzikowska: "Teraz wiem, że to był mobbing"

"Jeśli mój materiał nie był gotowy na 48h przed emisją, z nagranym tłumaczeniem, podpisami, to spadał z emisji, a ja nie dostawałam pieniędzy. Dla porównania inni reporterzy kończyli swoje materiały w ostatniej chwili, czasem późno w nocy, tuż przed porannym programem. Czy to mobbing? Teraz wiem, że tak. Tych sytuacji były dziesiątki, jeśli nie setki" – stwierdziła Anna Wendzikowska.

Czytaj też: Piotr Kraśko na początku listopada chce wrócić do pracy w TVN

Poinformowała, że przed odejściem z TVN napisała e-mail w tej sprawie. "Tak, to ja zapoczątkowałam dochodzenie, które zakończyło się zwolnieniami. Nie, to nie tylko moja historia to spowodowała. Tych historii było kilkadziesiąt i moja wcale nie była najgorsza" – potwierdziła.

W poście nie padła ani nazwa stacji, ani redakcji, w której pracowała Anna Wendzikowska. W niedzielę do jej wpisu na Instagramie odniósł się TVN. "Aniu, Twój wpis poruszył bardzo wiele osób. W redakcji DDTVN zdarzały się niestety zachowania, które nigdy nie powinny były mieć miejsca w dobrze zarządzanej, przyjaznej firmie jaką chcemy, żeby był TVN" – napisał TVN.

Czytaj też: O Adrianie, który wie, w co wdepnął. Kariera Klarenbacha w TVP już nie dziwi

"Po otrzymaniu Twojego listu, wprowadziliśmy sporo zmian organizacyjnych i personalnych. Przytoczone przez Ciebie sytuacje nie powinny były się nigdy zdarzyć i zrobimy wszystko, żeby się nie powtórzyły" – dodano.

(KOZ, 03.10.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.