Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 30, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Anna Górnicka nową prezeską kolektywu Outriders

Nazwisko nowej prezeski Outriders Anny Górnickiej ujawniono podczas obchodów pięciolecia firmy (fot. Outriders/Twitter)

Anna Górnicka, dotychczas redaktorka naczelna, została nową prezeską kolektywu reporterskiego. Ze swoją funkcją – zgodnie z zapowiedzią – pożegnał się po pięciu latach Jakub Górnicki, jeden z założycieli kolektywu.

Zmianę na stanowisku ogłoszono podczas czwartkowych obchodów pięciolecia działalności Outriders, jednak sam kolektyw i Górnicki zapowiadali ją już wcześniej w mediach społecznościowych.

Czytaj też: KRRiT dała nadawcom zielone światło do rozszczepiania reklam

Outriders to kolektyw reporterski i serwis poświęcony sprawom międzynarodowym, skupiony na zagadnieniach społecznych. Działa jako spółka not for profit. Zespół otrzymał w 2017 roku Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Anna Górnicka jest współzałożycielką Outriders i redaktor naczelną. Dziennikarką, redaktorką, ekspertką ds. komunikacji. Pracowała m.in. jako redaktor on-line w tygodniku „Wprost”, specjalista ds. komunikacji w Wydawnictwie Szkolnym PWN, czy ekspert ds.komunikacji w PZU.

(PAR, 30.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.