Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 28, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawcy prasy ponownie apelują o zerową stawkę VAT na gazety

Izba Wydawców Prasy wspólnie z Polską Izbą Książki zaapelowały kolejny raz do Ministerstwa Finansów (fot. IWP)

Izba Wydawców Prasy wraz z Polską Izbą Książki zaapelowały do Ministerstwa Finansów o wprowadzenie zerowej stawki VAT na książki, gazety i czasopisma.

- To nasz kolejny apel - przyznaje w rozmowie z "Presserwisem" Marek Frąckowiak, szef IWP. - Mamy nadzieję tym razem na pozytywne rozwiązanie problemu.

"W piśmie skierowanym do pani minister Magdaleny Rzeczkowskiej obydwie organizacje zwróciły uwagę na wciąż rosnące koszty produkcji prasy i książek, prowadzące do wysokiego wzrostu ich cen, a w konsekwencji do ograniczenia dostępności i do spadku - już obecnie bardzo niskiego - poziomu czytelnictwa” - informuje IWP w komunikacie.

Czytaj też: Andrzej Twarowski w listopadzie przejdzie do Viaplay. Na razie ma zakaz konkurencji

Według wydawców wysokie koszty druku i utrzymania przełożą się również na sytuację ekonomiczną przedsiębiorstw związanych z branżą wydawniczą i mogą grozić upadkiem wielu wydawców, księgarń, zamknięciem tytułów prasowych, upadkiem sieci dystrybucyjnych, utratą pracy przez pracowników wydawnictw, dziennikarzy i pracowników przedsiębiorstw związanych z dystrybucją książek i prasy.

(PAR, 28.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.