Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 23, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojciech Kozak, dyrektor ds. rozwoju online, odchodzi z Polska Press

Z Polska Press Wojciech Kozak był związany od 2008 roku (Screen: Polska Press)

Wojciech Kozak, dyrektor ds. rozwoju online, odchodzi z Polska Press - ustalił "Presserwis". Według nieoficjalnych informacji przyczyną są nieporozumienia z Dorotą Kanią, redaktorką naczelną wydawnictwa i członkinią zarządu koncernu.

Na obecnym stanowisku Wojciech Kozak pracował od 1 lipca 2021 roku, kiedy zastąpił odchodzącego Tomasza Krawczyka. Krawczyk opuścił Polska Press, bo nie wyobrażał sobie pracy z nowym zarządem, jaki uformował się w PP po zakupie koncernu przez państwowy Orlen. Kozak takich wątpliwości nie miał i przyjął propozycję zastąpienia Krawczyka.

Wojciech Kozak z mediami Polska Press związany jest od 2008 roku, a od 2016 roku, jako zastępca dyrektora działu rozwoju (dyrektorem był właśnie Tomasz Krawczyk) odpowiadał za rozwój produktów online - serwisów regionalnych i portalu NaszeMiasto.pl. Wdrażał też nowe rozwiązania technologiczne. W ostatnim roku wprowadzał do serwisów Polska Press nowe formaty internetowe. Ostatnio pracował przy wdrażaniu ich do nowego portalu horyzontalnego i.pl, uruchomionego przez Polska Press 5 września br.

Czytaj też: Pół miliona użytkowników serwisu I.pl. Portal Polska Press po pierwszym tygodniu

"Wszystkie prace wykonywane na rzecz portalu i.pl przyczyniły się do rozwoju całej platformy tj. CMS-a, serwisów regionalnych, portali NaszeMiasto.pl oraz serwisów tematycznych" - mówił wtedy w oficjalnym komunikacie PPG.

Portal I.pl odnosi na razie umiarkowane sukcesy. W pierwszym tygodniu działalności odwiedziło go 543 tys. internautów, jak poinformował "Presserwis" na podstawie badania Mediapanel PBI/Gemius.

Kozak złożył już trzymiesięczne wypowiedzenie. Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez "Presserwis", przyczyną miał być konflikt z redaktorką naczelną Polska Press, Dorotą Kanią. Kozak dostał też propozycję nowej pracy poza grupą.

(PAR, 23.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.