Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 21, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

David Dimleby skomentował dla BBC pogrzeb królowej. Jego ojciec komentował koronację

84-letni David Dimleby wrócił na antenę z emerytury, na którą odszedł w 2018 roku (fot. Wikimedia Commons/Laurence Boyce)

David Dimleby był jednym z komentatorów poniedziałkowego pogrzebu królowej Elżbiety II dla BBC. Nawiązał w ten sposób do swojego ojca, również pracującego dla publicznego brytyjskiego nadawcy, Richarda Dimleby'ego, który w 1952 roku skomentował pogrzeb króla Jerzego VI i koronację Elżbiety 2 czerwca 1953 roku.

Richard Dimleby był specjalistą od komentowania ważnych ceremonii pogrzebowych. Opowiadał na antenie radiowej m.in. o ostatniej drodze Winstona Churchilla, a także amerykańskiego prezydenta Johna F. Kennedy'ego. Zmarł w 1965 roku.

Czytaj też: Pogrzeb Elżbiety II pobije rekordy oglądalności. ITV i Sky z 24-godzinną blokadą reklam

Decyzja o przywróceniu do przestrzeni publicznej Davida Dimleby'ego wzbudziła uznanie i spotkała się z licznymi komentarzami na Twitterze. David Dimleby od 2018 roku jest na emeryturze. Przez 25 lat prowadził w BBC cykl debat publicystycznych "Question Time". Był też prezenterem wielu innych programów o tematyce politycznej.

(MAC, 21.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.