Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 15, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

BBC i Sky News z całodobowym streamingiem z miejsca pożegnania królowej Elżbiety II

Kolejki chcących odwiedzić królową liczą po kilka kilometrów, relacja w internecie jest więc rozsądnym rozwiązaniem (screen: Bbc.com)

BBC oferuje nieustanną, specjalną transmisję z Westminster Hall, gdzie została złożona trumna z ciałem zmarłej w ubiegły czwartek Królowej Elżbiety II. Usługę uruchomiono w środę 14 września o godz. 17 czasu brytyjskiego (18 polskiego) na stronie głównej BBC, iPlayer i BBC Parliament. Na swojej stronie transmisję udostępnia też Sky News.

Trumna we wtorek została przywieziona do Londynu ze Szkocji, a kolejki chcących złożyć hołd uformowały się niemal od razu. Według relacji mediów, czas oczekiwania na wejście do budynku wynosi od 17 do 35 godzin. Transmisje mają dać możliwość złożenia hołdu tym, którzy nie są w stanie oczekiwać tak długo.

Aby umożliwić ostatnie spotkanie królową, obywatelom brytyjskim z całego kraju niektóre pociągi będą kursować przez siedem dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. Całymi nocami mają działać okoliczne londyńskie restauracje. Taki stan rzeczy ma trwać do dnia pogrzebu, czyli poniedziałku 19 września, uznanego świętem państwowym.

BBC i ITV nadadzą bezpośrednie relacje z ceremonii pogrzebowej. Potrwa ona o godz. 8 czasu brytyjskiego (godz. 9 czasu polskiego) do 17 (18). Wydarzenie ma być jednym z największych pod względem oglądalności w dziejach Wielkiej Brytanii.

(MAC, 15.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.