Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kurski nie jest już prezesem TVP, zastąpi go Mateusz Matyszkowicz. "TVP u szczytu potęgi"

Jacek Kurski (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. "Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy" - skromnie pożegnał się Kurski na Twitterze.

Poinformował o tym na Twitterze Robert Kwiatkowski, członek RMN. "RMN właśnie odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP i powołała M Matyszkowicza. Niestety bez szansy na konkurs" - napisał Kwiatkowski.

Tutaj przeczytasz: Kim jest Mateusz Matyszkowicz. Sylwetka nowego prezesa TVP

"Zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy. Już niedługo przed @KurskiPL nowe zadania" - napisał na Twitterze Radosław Fogiel, rzecznik PiS.

Prezesem TVP został Mateusz Matyszkowicz, dotychczas członek zarządu TVP.

Jacek Kurski był prezesem TVP od stycznia 2016 roku (z przerwą od marca do sierpnia 2020 roku).

"Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP" – napisał na Twitterze Jacek Kurski. – "Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, kt. oddałem 7 ostatnich lat jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP".

(KOZ, 05.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.