Temat: programy telewizyjne

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Psycholog Rafał Olszak usunięty ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" w TVN

Rafał Olszak uczestniczył m.in. w dobieraniu par, które biorą udział w programie (screen: YouTube/Ocal Siebie)

Psycholog Rafał Olszak nie pojawi się w roli eksperta w emitowanych w TVN odcinkach ósmej edycji programu "Ślub od pierwszego wejrzenia". Powodem są jego kontrowersyjne wpisy w mediach społecznościowych.

Olszak w programie zastąpił biologa oraz antropologa Bogusława Pawłowskiego. Razem z pozostałymi ekspertami – psycholożkami Magdaleną Chorzewską i Karoliną Tuchalską-Siermińską – uczestniczył m.in. w dobieraniu par, które biorą udział w programie.

Olszak: "Mężczyzna bez auta staje się feministką w spodniach"

W ostatnich tygodniach portale piszące o celebrytach, m.in. Teleshow.wp.pl, informowały o kontrowersyjnych wpisach nowego eksperta programu. W mediach społecznościowych stwierdził on m.in., że mężczyzna bez własnego auta jest słaby i staje się "feministką w spodniach". Z kolei samotne matki określił jako kobiety, które "położyły się pod ładnym idiotą". Napisał też, że prezerwatywa oddziela mężczyznę od kobiety, sprawiając mu "dyskomfort".

Czytaj też: Viaplay przeprasza za kolejne problemy techniczne w czasie meczów Premier League

Dziennikarka Paulina Młynarska oceniła w social mediach, że internetowa działalność Olszaka "to stek skrajnie szkodliwych społecznie, seksistowskich, a momentami niemal faszolskich bredni".

Ostatecznie psycholog nie pojawi się w emitowanych w TVN odcinkach, choć uczestniczył w nagraniach.

"Ślub od pierwszego wejrzenia" bez Rafała Olszaka

"W uzgodnieniu z TVN zakończyliśmy współpracę z panem Rafałem Olszakiem. Tym samym Rafał Olszak nie pojawi się w audycji »Ślub od pierwszego wejrzenia«" – podała firma EarlGrey, producent programu.

Press

Olszak w mediach społecznościowych podkreślił z kolei, że producent nie wypowiedział mu umowy. Jako że program został nagrany, zadał też pytanie: "czy telewizji wolno pominąć jednego z ekspertów w emitowanym reportażu?".

Czytaj też: Netflix wersję z reklamami wprowadzi 1 listopada

Nowa edycja "Ślubu od pierwszego wejrzenia" będzie nadawana od najbliższego wtorku. W programie nieznające się wcześniej osoby, dobrane przez ekspertów, biorą ze sobą ślub.

Według Nielsen Media siódmą edycję reality show "Ślub od pierwszego wejrzenia" w TVN oglądało wiosną br. średnio 994 tys. osób.

Czytaj też: Nowy "Press": Lachowski o swojej pierwszej wojnie, a także Gugała, Burzyńska, Klarenbach i ekipa Zełenskiego

(MNIE, 05.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.