Temat: sprawa Ziętary

Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 01, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Już dzisiaj odbędą się uroczystości wspomnieniowe 30 lat po śmierci Jarosława Ziętary

Dzisiaj, 1 września, odbędzie się spotkanie wspomnieniowe 30 lat po śmierci Jarosława Ziętary. Natomiast 2 września Ziętara zostanie pośmiertnie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (fot. Facebook.com)

30 lat po śmierci poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary w holu Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbędzie się wręczenie Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski – na ręce brata zmarłego. Otwarta zostanie też wystawa poświęcona zamordowanemu.

Wydarzenia w urzędzie wojewódzkim zaplanowano na 2 września, natomiast dzisiaj, 1 września, w Poznaniu przy ul. Kolejowej 49, gdzie mieszkał zamordowany dziennikarz, odbędzie się spotkanie wspomnieniowe. Poznański dziennikarz Krzysztof M. Kaźmierczak, który jest organizatorem wydarzenia, wyjaśnia, że 1 września jest od lat ważną datą dla przyjaciół Ziętary. – Pokazujemy, że nie jest nam ta sprawa obojętna i że Jarosław Ziętara został zabity dlatego, że był dziennikarzem – mówi. Dodaje, że do przedawnienia pozostaje 10 lat i "ma nadzieję na osądzenie ludzi odpowiedzialnych za zamordowanie kolegi".

Czytaj też: Andrzej Poczobut napisał list z więzienia. "Nie mam złudzeń, pójdę do łagru"

Kaźmierczak informuje również, że w październiku przed wejściem do auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbędzie się odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci dziennikarza.

Jarosław Ziętara, 24-letni dziennikarz "Gazety Poznańskiej", 1 września 1992 roku wyszedł z domu w Poznaniu do pracy. Do redakcji nigdy nie dotarł. Zajmował się m.in. tematem tzw. poznańskiej szarej strefy i – jak wynika z ustaleń prokuratury – z tego powodu miał zostać porwany i zamordowany. Przed sądem toczą się w tej sprawie dwa procesy. Ziętara w 1999 roku został uznany za zmarłego.

Link do wydarzenia na Facebooku, którego organizatorem jest Krzysztof M. Kaźmierczak: https://www.facebook.com/events/632491088217351/

Czytaj też: KRRiT na odchodnym chce zdemolować rynek radiowy

(KAP, 01.09.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.