Temat: programy telewizyjne

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 24, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO i HBO Max z rekordową oglądalnością pierwszego odcinka "Rodu smoka"

Kolejne odcinki pojawiać się będą w każdą niedzielę wieczorem (screen: hbomax.com)

Niedzielny debiut serialu "Ród smoka" miał największą oglądalność w historii działania platformy HBO Max i płatnej telewizji HBO. Prequel "Gry o tron" w chwili premiery oglądało prawie 10 mln widzów.

Warner Bros. Discovery, do którego należy HBO, nie ujawnił szczegółów dotyczących sposobu, w jaki obliczono tę oglądalność. Wiadomo natomiast, że "Ród smoka" osiągnął najlepszą oglądalność już nie pierwszego, a jakiegokolwiek odcinka serialu od maja 2019 roku.

Czytaj też: Z rosyjskich serwisów znikają zachodnie filmy i seriale

Wtedy 19,3 mln widzów zebrało się, żeby obejrzeć ostatni odcinek "Gry o tron". Nielsen zliczył widownię łącznie dla telewizji HBO oraz aplikacji HBO Go i HBO Now. W samym HBO finał "Gry o tron" miał 13,6 mln widzów. Pierwszy odcinek tamtego serialu miał widownię rzędu 2,2 mln.

Kolejne odcinki "House of Dragon" pojawiać się będą w każdą niedzielę wieczorem. Finał dziesięcioodcinkowego sezonu przewidziano na 23 października.

Odcinek pierwszy był najchętniej oglądaną premierą HBO Max w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Europie oraz na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Czytaj też: Eleven Sports dzięki Lewandowskiemu ma nowy rekord oglądalności ligi hiszpańskiej

(MAC, 24.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.