Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 12, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezenter chińskiej telewizji CCTV uniewinniony w sprawie o molestowanie

Stażystka od czterech lat próbowała dowieść winy znanego prezentera państwowej telewizji, sąd jednak pozostał głuchy na jej argumenty (screen: YouTube/Reuters)

Sąd w Pekinie oddalił apelację w sprawie o molestowanie seksualne, w której pozwanym był Zhu Jun – znany w Chinach prezenter stacji telewizyjnej CCTV. Miejscowe media zauważyły, że wyrok może zadać cios rozwijającemu się od kilku lat ruchowi #MeToo.

29-letnia obecnie Zhou Xiaoxuan oskarżyła jednego z głównych gospodarzy programu rozrywkowego w CCTV o molestowanie w 2014 roku, gdy była u niego stażystką. Nieodpowiednie zachowanie zarzuciła mu najpierw w 2018 roku w mediach społecznościowych. Kiedy jej wpisy stały się popularne, oddała sprawę do sądu. Zhu Jun od początku wszystkiemu zaprzeczał.

Czytaj też: Marina Owsiannikowa w areszcie domowym. Grozi jej 10 lat

We wrześniu 2021 roku sąd okręgowy odrzucił jej roszczenia o odszkodowanie z powodu niewystarczających dowodów. Zhou złożyła apelację. Po toczącej się za zamkniętymi drzwiami rozprawie sąd podtrzymał jednak pierwotny wyrok. 

Ani Zhou, ani Zhu tego oficjalnie nie skomentowali. Dzień przed ogłoszeniem wyroku powódka opublikowała jednak materiał wideo w serwisie WeChat, w którym apelowała, by nie zniechęcać się i mimo opieszałości sądu zgłaszać wszelkie przejawy niewłaściwych zachowań.

Czytaj też: Sakiewicz musi przeprosić Kramka i zapłacić zadośćuczynienie

(MAC, 12.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.