Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Przemysław Marzec, wieloletni dziennikarz RMF FM

Przemysław Marzec zaczynał w redakcji katowickiej RMF FM, potem pracował w Warszawie, był też korespondentem wojennym (fot.screen/www. 30lat.rmf.fm)

Nie żyje Przemysław Marzec. Przez 27 lat był związany z RMF FM. Miał 52 lata. W połowie 1993 roku rozpoczął pracę w pierwszym oddziale RMF FM w Katowicach. Potem był warszawskim reporterem stacji i jej korespondentem wojennym.

Przemysław Marzec na 27 lat związał się z krakowskim RMF. Pracę zaczynał w katowickim oddziale radia w 1993 roku. Był też reporterem w Warszawie, a potem korespondentem wojennym w Kosowie. Jako korespondent wojenny trafił też do Iraku i Afganistanu.

Nie żyje Przemysław Marzec

- Byłem na 6 wojnach - mówił jeszcze wiosną, w rozmowie z "Presserwisem".

Czytaj też: Przemysław Marzec nie będzie już moskiewskim korespondentem RMF FM. Co się stało?

W 2007 roku objął placówkę RMF w Moskwie. Z rozgłośnią rozstał się na początku 2021, kiedy stacja zlikwidowała stanowisko moskiewskiego korespondenta. Nie wrócił już do mediów.

Przemysław Marzec do radia RMF FM trafił podczas studiów w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Śląskiego. W połowie 1993 roku rozpoczął pracę w pierwszym oddziale RMF FM w Katowicach. Potem był warszawskim reporterem stacji i jej korespondentem wojennym.

Przemysław Marzec z Janem Mikrutą jedyni nadawali z Bagdadu

Relacjonował m.in. wojnę na Bałkanach w 1999 roku i wraz z Janem Mikrutą wojnę w Iraku (wówczas nadawali relacje także dla TVP, Polsatu i ”Rzeczpospolitej”). Byli z Mikrutą jedynymi polskimi dziennikarzami relacjonującymi wojnę w Iraku bezpośrednio z Bagdadu. Owocem tego pobytu jest książka „Bagdad – 67 Dni” opisująca życie korespondentów w ogarniętym wojną kraju. Publikację autorzy poświęcili Tarasowi Procjukowi z Agencji „Reuters”, który zginął w czasie pobytu w Iraku.

Placówkę w Moskwie objął w 2007 roku, zastępując Andrzeja Zauchę, który przeszedł wówczas do TVN. (PAR)

(PAR, 09.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.