Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tandem Media: słuchaczom podcastów nie przeszkadzają reklamy

(fot. Unsplash.com)

Treści promocyjne związane z podcastami cieszą się wysokim poziomem akceptacji słuchaczy – ponad dwie trzecie badanych deklaruje, że akceptuje odcinki czy podcasty sponsorowane przez markę, a także polecanie przez podcastera konkretnego brandu – wynika z raportu Tandem Media "Słuchacz podcastów w Polsce 2021".

Niemal tyle samo osób dopuszcza kontakt z odcinkiem lub podcastem stworzonym przez markę, a prawie połowa ankietowanych – spoty emitowane przy podcastach.

Czytaj też: Tandem Media: prawie co trzeci internauta w Polsce słucha podcastów

Co więcej, odbiorcy podcastów uważnie słuchają treści promocyjnych i korzystają z nich. Aż 65 proc. badanych wskazuje, że odwiedza strony wymienione w cyklach podcastowych, ponad 40 proc. śledzi działalność podcastera w mediach społecznościowych, a 1/4 jest skłonna kupić reklamowany produkt.

Press

(fot. materiały prasowe)

– To wszystko dowodzi, że słuchacze podcastów dają zielone światło reklamie, a treści promocyjne związane z tym medium mogą świetnie działać. Nie może zatem dziwić prognoza globalnych wydatków na komunikację za pośrednictwem podcastów, która zakłada ich wzrost z 2,3 mld dolarów w 2021 roku do 4,2 mld dolarów w 2026 roku – podsumowuje Michał Dobrzański, dyrektor działu analiz i wsparcia biznesu Tandem Media.

Autorem i właścicielem badania jest zespół Tandem Media. Zrealizował je Publicis Groupe w listopadzie 2021 roku. Respondenci to internauci w wieku powyżej 15 lat (raport „Słuchacz podcastów w Polsce”, N=7197; CAWI, Tandem Media/Publicis Groupe).

(BAE, 09.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.