Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 09, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

LaLiga i Movistar+ będą blokować piratów. Lewandowski i Barcelona tylko z legalnego źródła

LaLiga startuje w piątek, Robert Lewandowski w barwach Barcelony w oficjalnym spotkaniu zadebiutuje w sobotę

LaLiga i Movistar+ wygrały wspólny pozew złożony przed sądem gospodarczym w Barcelonie, dzięki czemu dostały prawo blokowania pirackich witryn próbujących nielegalnie nadawać mecze piłkarskiej ekstraklasy hiszpańskiej. 13 sierpnia w rozgrywkach zadebiutuje w barwach "Barcy" Robert Lewandowski i będzie dostępny tylko z legalnego źródła.

Według Telefóniki, operatora Movistar+, orzeczenie sądu datowane było na 25 lipca i weszło w życie w poniedziałek 8 sierpnia, na cztery dni przed rozpoczęciem kolejnego sezonu LaLigi. Będzie działać do końca sezonu 2024/2025 i ma obejmować "dynamiczne blokowanie”. Oznacza to, że nie będzie stosowane terminowo, ale co tydzień z nową identyfikacją adresów URL, domen i adresów IP, bez konieczności każdorazowego powiadamiania sądu.

Telefónica dodaje, że ten środek ochronny jest konieczny, ponieważ wykrywane są "liczne przypadki piractwa cyfrowego, które rażąco wpływają na wykorzystywanie praw do rozgrywek", poprzez wykorzystywanie "różnych modeli piractwa treści audiowizualnych w internecie".

Orzeczenie chroni całą zawartość platformy Movistar+, a także usług OTT, z którymi ma umowy. Należą do nich DAZN, Netflix, Disney+, Amazon Prime Video, ATRESplayer Premium, Mitele i LaLiga Sports.

(MAC, 09.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.