Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 05, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

NBC po 57 latach przerzuca serial "Dni naszego życia" na platformę Peacock

"Dni naszego życia" na antenie NBC po raz pierwszy pojawiły się 8 listopada 1965 roku (screen: YouTube/Isabelle Delcourt)

Sieć telewizyjna NBC ogłosiła, że po 57 latach nieprzerwanego nadawania telenowela "Dni naszego życia" ("Days of Our Lives") zostanie przeniesiona na platformę streamingową Peacock. Premiera 12 września.

Także należący do koncernu Comcast serwis Peacock (Paw) ma w swojej bibliotece archiwalne serie produkcji, która na antenie NBC zadebiutowała w 1965 roku. We wrześniu ubiegłego roku w serwisie miał premierę spin-off "Days of Our Lives: Beyond Salem”.

Czytaj też: Warner Bros. Discovery ze stratą 3,4 mld dol., HBO Max zyskał sporo widzów

Posunięcie to ma w pewien sposób poprawić wyniki Peacocka, znajdującego się daleko za konkurencyjnymi serwisami, takimi jak Netflix, HBO Max, Disney+ czy Hulu. Według danych Comcastu ostatnio w Stanach Zjednoczonych zmierzono platformie tylko ok. 13 mln subskrypcji.

W kwietniu podobny manewr wykonał koncern Disneya, który zapowiedział przeniesienie "Tańca z gwiazdami" na platformę Disney+, choć z innych powodów.

"Dni naszego życia" na antenie NBC po raz pierwszy pojawiły się 8 listopada 1965 roku. Od tamtego czasu, z niewielkimi modyfikacjami, każdemu odcinkowi towarzyszy ta sama czołówka. Symbolem serialu jest klepsydra. Piasek spada w niej wolno, a lektor wypowiada niezmienione od ponad 40 lat słowa: "Jak piaski przez klepsydrę, takimi są dni naszego życia". Serial nigdy nie był emitowany w Polsce.

Czytaj też: O Lisie w Trzódce w Tok FM. „Decyzja o zwolnieniu polityczna”. „Jak uratować komentatora?”

(MAC, 05.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.