Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 04, 2022

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

EA Sports będzie sponsorem tytularnym hiszpańskiej ligi piłkarskiej

LaLiga EA Sports - ta nazwa ma obowiązywać od następnego sezonu (screen: Marca.com)

Od sezonu 2023/2024 sponsorem tytularnym hiszpańskiej piłkarskiej La Liga zostanie EA Sports, firma produkująca gry. Do końca rozpoczynających się w połowie sierpnia rozgrywek będzie jeszcze funkcjonować La Liga Santander.

Iberyjski bank sponsorował rozgrywki od 2016 roku. Jak donosi "Marca", nowy sponsor ma przekazywać 30 mln euro na sezon, oprócz 30 mln euro, które już zostały wpłacone z tytułu kontraktu sponsorskiego. Firma zajmująca się dystrybucją gier wideo na komputery PC, konsole i telefony komórkowe podpisała pięcioletnią umowę. Dotychczasowy kontrakt LaLiga z bankiem Santander wynosił ok. 17 mln euro.

Czytaj też: Piłkarski mecz Angielek z Niemkami w finale Euro zdobył rekordową widownię

Umowa z nowym sponsorem wykroczy poza samą nazwę tytularną rozgrywek. Zmianie ulegną również elementy wizualne, takie jak logotypy, grafiki czy czcionki.

(MAC, 04.08.2022)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.